ODLOTOWA WYCIECZKA MŁODZIEŻY ZSZ

Ta branżowa wycieczka młodych pasjonatów powietrznej logistyki utwierdziła ich w przekonaniu, że logistyk to zawód przyszłości.

młodzież z klasy:
-I TL wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Fabiszewską,
-uczniowie z klasy II TL z wychowawczynią Panią Pauliną Andrzejewską
-oraz z opiekunami grupy Panią Krystyną Badyda i Panią Iwoną Szcząchor udała się do Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.
Wycieczka przyniosła wiele korzyści nie tylko uczniom, ale również całej szkole.
Dyrektor Szkoły Pani Krystyna Badyda podczas spotkania z Prezesem Zarządu Warmia i Mazury Panem Wiktorem Wójcikiem ustaliła zasady współpracy między jednostkami. Obie instytucje dołożą wszelkich starań, by rynek pracy byl nieustannie wzogacany o wykwalifikowanych logistyków, którzy znajdą zatrudnienie w portach lotniczych.
Podczas zwiedzania lotniska młodzież poznała kulisy pracy portu i poznała miejsca niedostępne pasażerom.
Pan Krzysztof Horyd przekazał młodzieży wiele istotnych informacji o realiach pracy w porcie lotniczym. Pan Horyd opowiedział między innymi o terminalu cargo i magazy, które są w trakcie rozbudowy i które będzie można zwiedzić podczas kolejnej wizyty.
Uczniowie:
podczas pobytu w terminalu obserwowali lądowania oraz starty samolotów,
przeszli ścieżkę pasażera od punktu check-in, przez kontrolę bezpieczeństwa do hali przylotów i odlotów,
zwiedzili biuro Dyżurnych Operacyjnych,
jeździli autobusem płytowym w strefie airside,
odwiedzili strażnicę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej,
spotkali się również z Sokolnikiem.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałą podniebną i odlotową wycieczkę.
Dziękujemy za bardzo ciekawe rozmowy.
Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie w organizacji wycieczki.