UŚMIECH JEST NAJPIĘKNIEJSZYM PODZIĘKOWANIEM

4 kwietnia 2024r. oficjalnie zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna, która odbywała się pod hasłem: Uśmiech jest najpiękniejszym podziękowaniem.

Pomysłodawcą akcji, jest franciszkanin o. dr Arkadiusz Czaja. Najważniejszym celem tego fantastycznego przedsięwzięcia jest niesienie pomocy potrzebującym, poprzez:
-występy artystyczne,
-obdarowywanie kolorowymi maskotkami,
-i modlitwę.
Warto dodać, że występy artystyczne nie są obce franciszkaninowi, gdyż ojciec był wieloletnim artystą występujący na scenach polskich i europejskich.
Podsumowanie akcji uświetnił występ chóru Oremus i scholi Mazurskie Słowiki z Miłakowa pod kierunkiem Honoraty Siergun.
Ogromną atrakcją spotkania był niezwykle ciekawy występ wicemistrza świata iluzji Paweł Czaja Duo Paulo.
Artyści z zespołu kaszubskiego Tuba Band zarazili zebranych uśmiechem i podarowali ogrom radości i szczęścia wszystkim zebranym.
Postacie z bajek: zajączek, Myszka Miki i Kubuś Puchatek to Aurelia Brzezińska, Maja Moroz i Ania Waleńczuk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie, które były prawdziwymi perełkami spotkania. Uśmiech, który wywołały był na wagę złota.
Ogromne podziękowania składamy:
Pani Teresie Szmajchel, która pomogła nam w zorganizowaniu akcji charytatywnej. Dziękujemy Pani za otwartość, życzliwość i dobroć serca.
Pani Iwonie Szcząchor i Pani Annie Szmajchel-Keler, które nie tylko były inicjatorkami akcji w naszej szkole, ale przez cały czas jej trwania czuwały nad jej przebiegiem, koordynowały zbiórkę maskotek, zachęcały do dzielenia się sercem z potrzebującymi.
Ojcu Arkadiuszowi Czaja, który włączył nas w tak piękną akcję.
Wszystkim artystom, którzy uświetnili nasze podsumowanie akcji.
Mieszkańcom Ornety oraz młodzieży ZSZ, którzy podarowali maskotki.